Naujienos
Grįžti atgal
2013 11 28

„ARIJUS" SIŪLO NAUJAS GALIMYBES KROVINIAMS Į RUSIJĄ

 

Baigiantis metams, krovinių gabenimo ir ekspedijavimo įmonių grupė „Arijus" toliau stebi stabilų rezultatų augimą. Per tris šių metų ketvirčius ikimokestinis grupės pelnas sudarė 2,9 mln. Lt arba 3,5 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Trikdžiai Rusijos pasienyje ir naujų tvarkų įvedimas įmonių grupės pelno taip pat nesumažino, atvirkščiai - nežinios kamuojamoje rinkoje „Arijaus" atstovai įžvelgia daugiau galimybių, nei praradimų.

 

„Per pastarąjį ketvirtį sulaukėme daug paklausimų iš mūsų užsienio partnerių dėl galimybių pasinaudoti Baltijos šalių uostais transporto koridoriui į Rusiją. Vežti krovinius per Sankt Peterburgą į Rusijos gilumą yra pigiau, tačiau įvertinus papildomų sąnaudų atsiradimo riziką (sandėliavimas, prastovos) bei galimus klientų netekimus dėl laiku nepristatytų krovinių ir dėl to sutrikusios gamybos, Baltijos šalių uostai yra konkurencingi. Šie uostai patrauklūs ieškantiems aukštos kokybės logistikos paslaugų, tuo labiau, kad Klaipėdos uostas žiemą neužšąla",- komentavo „Arijaus" vykdomasis direktorius Vainius Kaunietis. Jo teigimu, klientai bei partneriai iš Vakarų Europos, JAV bei Kinijos šiandien dar stebi situaciją dėl TIR sistemos neapibrėžtumo, todėl tai krovinių kiekio kol kas neaugina.

 

„Arijaus" grupės drauge su partneriais vystomas konteinerinio traukinio „Merkurijus" (Klaipėda-Maskva-Klaipėda) projektas ir toliau stabiliai juda pirmyn - planuose yra vienas reisas per savaitę, ateityje numatoma reisų skaičių didinti. „Dėl naujos tvarkos Rusijoje „Merkurijus" gali tapti dar konkurencingesnis ir patrauklesnis, nes traukinio tranzito laikas fiksuotas, ES-Rusijos sieną jis kerta greičiau nei autotransportas. Jau dabar 20 pėdų konteinerius „Merkurijumi" gabenti pigiau nei keliais. Manome, kad netrukus ir 40 pėdų konteineriams geležinkeliu galėsime pasiūlyti geresnius įkainius", - pasakojo „Arijaus" vykdomasis direktorius.

 

Per tris šių metų ketvirčius „Arijaus" įmonių grupės konsoliduotos pardavimo pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 4 proc. nuo 54,2 mln. iki 56,4 mln. „Šie rezultatai beveik nesiskiria nuo planuotų, - pasakojo V. Kaunietis. - Buvo atnaujintas ir sustiprintas nuosavo autotransporto parkas, įsibėgėjo darbas „Arijaus" grupės įmonėse Baltijos šalyse, pradedami įgyvendinti nauji projektai. Trečias šių metų ketvirtis padėjo stabilų pagrindą kitiems metams."

 

Netrukus „Arijaus" grupė tikisi pasiekti dar vieną svarbų tikslą - įmonėje vykdoma SQAS (Safety & Quality Assessment System) atestacija. „Tai - Europos chemijos pramonės asociacijos standartas, kurio reikalavimai taikomi vežėjams, dirbantiems su chemijos pramonės kompanijomis. SQAS įdiegimas dar kartą patvirtins, kad „Arijus" turi žinių, valdo procesus, susijusius su darbo ir aplinkos sauga, ir gali saugiai bei kokybiškai vykdyti pavojingų krovinių pervežimus. Šiais metais „Arijui" buvo suteiktas AEO sertifikatas „Muitinės formalumų supaprastinimas / saugumas ir sauga. SQAS taps dar vienu stipriu įmonių grupės konkurenciniu pranašumu", - sakė UAB „Arijus" vykdomasis direktorius Vainius Kaunietis.

 
Grįžti atgal