Naujienos
Grįžti atgal
2008 03 05

PRASIDEDA PARENGTIS REKORDINIO DYDŽIO REAKTORIŲ KELIONEI

 

Vakarų Lietuvoje prasidėjo pasirengimas unikalaus krovinio pergabenimui iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto į naftos perdirbimo įmonę AB „Mažeikių nafta". Dviejų didžiulės apimties reaktorių pervežimo projekto rangovas - viena seniausiai rinkoje dirbančių Krovinių gabenimo ir ekspedijavimo bendrovė „Arijus".

Įspūdingo dydžio reaktoriai, kurių vieno svoris yra apie 535 tonų, ilgis 34 metrai, o aukštis beveik 6 metrai, į Klaipėdą iš Ispanijos uosto Gijon bus atplukdyti baržomis birželį.

Vienas svarbus pasirengimo ypatingo krovinio transportavimui etapas jau įgyvendintas - kartu su Transporto ir kelių tyrimo institutu parinktas maršrutas, atliktas išsamus kelio statinių techninės būklės tyrimas bei keliamosios galios patikrinimas. Parinkti rangovai kai kuriems maršruto paruošimo darbams atlikti, parengta dalis būtinų projektų (suderinti ir patvirtinti įstatymų numatyta tvarka), susitarta su VST, telekomunikacijų bendrovių ir kt. žinybų atsakingais darbuotojais dėl krovinio kelyje esančių objektų perkėlimo ar laikino išjungimo klausimų, gauti leidimai kt. parengiamiesiems darbams atlikti.

Rekordinio dydžio reaktorių kelionės maršrutas driekiasi per 5 rajonus - Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Skuodo ir Mažeikių. Abu reaktoriai bus gabenami vienu metu, dažniausiai tamsiuoju paros laiku. Tokį krovinį vežančio transporto greitis yra vidutiniškai 5 km per valandą, todėl planuojama, kad nuo Klaipėdos iki Mažeikių krovinio kelionė užtruks iki 5 parų. Krovinį gabens specialūs vilkikai iš Olandijos.

Bendrovė „Arijus" pernai vasarą dalyvavo „Mažeikių naftos" skelbtame negabaritinio krovinio transportavimo konkurse ir jį laimėjo. Tų pačių metų spalį tarp įmonių buvo pasirašyta Transportavimo ir logistikos sutartis, pagal kurią „Arijui" patikėta organizuoti dviejų reaktorių kelionę iš Klaipėdos uosto į naftos perdirbimo įmonės teritoriją.
 
Grįžti atgal