Naujienos
Grįžti atgal
2018 08 28

DOVANA KLAIPĖDOS MIESTUI - SKULPTŪRA ANT MOLO

 

Rugsėjo 4 dieną įvyko oficiali skulptūros „Pasivaikščiojimas su žuvimi" atidarymo ceremonija. Susirinkę svečiai ir kūrėjai džiaugėsi, kad šis meninis akcentas papuošė klaipėdiečių ir miesto svečių aktyviai lankomą vietą.
Daugiau kaip dviejų metrų aukščio, iš daugybės 2 mm storio lakštų pagamintą ir oksido sluoksniu padengtą prieš vėją einančio žmogaus ir žuvies skulptūrą kūrė skulptoriai Sergejus Plotnikovas, Svajūnas Jurkus ir kalvis Gražvydas Černiauskas. Projekto architektas - Vytautas Paulionis, mecenatė - Arijus, UAB.
„Skulptūra simbolizuoja tiesiog žmogų, galbūt žveją, klaipėdietį, galbūt atvažiuojantį, galbūt ateinantį prie jūros. Skulptūra skirta visiems žmonėms, kurie myli jūrą, veržiasi prie jūros, susilieja, nori būti čia, patinka būti prie jūros.
Kai būna audros, čia daug žmonių, atvažiuojančių iš visų kraštelių pasigrožėti tokiu metu, kai normalus žmogus turi slėptis. Žuvytė - kaip mintis, svajonė, iliuzija, kaip susidraugavimas su jūra, jūros gyventojais, susiliejimas su gamta", - sakė skulptorius Sergejus Plotnikovas.
Miesto meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad ši skulptūra taps viena ryškiausia ir didžiausią įspūdį paliekančia Klaipėdos vizitine kortele.

Bendrovės „Arijus" generalinis direktorius Arijus Ramonas teigia jau matęs socialiniuose tinkluose pasklidusių nuotraukų su monetomis žuvies burnoje. Ir nors legendų kurti neketinama, anot A.Ramono, jos pačios ėmė sklisti.

Pristatymo metu buvo prisimina ir dienraščio „Vakarų ekspresas" humoro skiltyje „Bulvaras" paskelbtas pokštas, kad skulptūros vyriškis yra „kaip iš akies luptas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus", kurio vizitine kortele yra tapusi jo skrybėlė, o žiemą jis dėvi ilgą paltą. Nors kūrinio autoriai juokaudami ir neigė tokius sutapimus, tačiau sutiko, jog tai jau yra nebloga legenda.

Parengta pagal spaudą.

 

 
Grįžti atgal