Naujienos
Grįžti atgal
2014 05 01

„ARIJAUS" GRUPĖ TURI ISOPA SPECIALISTĄ

 

Iš komandiruotės Roterdame, Nyderlanduose, Laivybos linijų agentavimo departamento operacijų direktorius Arvydas Valiulis grįžo su puikiomis naujienomis - vadovas įveikė ISOPA Europos diizocianato ir poliolio gamintojų asociacijos (European diISOcyanite & Polyol producers Association) egzaminą. Asociaciją įkūrė 8 šių produktų gamintojai, tarp kurių tokie visiems žinomi vardai kaip BASF, Bayer, Repsol, Shell.


„Diizocianatas (labai pavojingas ir toksiškas) ir poliolis (nepavojingas) - chemikalai, naudojami poliuretano gamyboje, taigi, rinka milžiniška, - pasakojo A. Valiulis, paklaustas, kas pastūmėjo siekti ISOPA pažymėjimo. - Mes tank-konteineriais nuolat gabenam žmonėms ir aplinkai pavojingus produktus. Tai nebūtinai vien šių kompanijų gaminamos pavojingos medžiagos, bet ir įvairi kitokia nelabai draugiška chemija. Dėl to, nori nenori, reikia plėsti savo žinias, kaip saugiai dirbti bei elgtis šalia panašių produktų. Anksčiau laikraštyje jau buvau užsiminęs, ką gali padaryti paprastas vanduo, susimaišęs su tam tikrais chemikalais - dėl to dalis Rygos buvo evakuota 2009 metais."


Roterdame LLAD operacijų vadovas stebėjo, kaip dirba tank-konteinerių ir chemijos pramonės transporto profesionalai pačioje tank-konteinerių sostinėje - kaip tokie konteineriai plaunami, remontuojami ir pan. „Mūsų partneriai - Interbulk Group - pasiūlė man ISOPA mokymus apie tai, kaip turėtų būti kraunami bei transportuojami pastarosios asociacijos produktai. Šios žinios pravers ne tik jų produktams saugiai transportuoti, bet ir bendram išsilavinimui", - pasakojo A.Valiulis.


Tiesa, tam, kad vadovas galėtų pats atestuoti su pavojingomis medžiagomis dirbančius darbuotojus bei vairuotojus, teko pastudijuoti bei pasigilinti išsamiau. Operacijų direktoriaus teigimu, mokymai jam nebuvę sunkūs, nes buvo labai įdomu: „Tai - maždaug dviejų valandų trukmės prezentacija su profesionalo komentarais ir testas, kurio vertinimas turi siekti mažiausiai 80 procentų. Aš atsakiau 99 proc.!"

 

Gavęs ISOPA pažymėjimą A. Valiulis planuoja rengti mokymus „Arijaus" grupės darbuotojams, kurių veikla susijusi su chemikalų gabenimu. „Galbūt ne visi tiesiogiai susiduria su būtent šių nuodingų chemikalų gabenimais, bet bendra informacija apie darbų saugą šalia chemijos tikrai bus naudinga. Taip tiek mes patys, tiek mūsų grupė tapsim dar profesionalesni ir dar labiau priartėsim prie vienos iš įmonių grupės esminių vertybių", - kalbėjo LLAD operacijų direktorius.

 

 

 

 
Grįžti atgal